Archiwum: Marzec, 2012

Zapraszam do obejrzenia zdjęć ze szkolenia, które organizowaliśmy 1 marca w Ciężkowicach. Dziękuję Wiktorowi www.wiktor.ch za przygotowanie fotorelacji, a wszystkim obecnym za uczestnictwo.

Plotka pójdzie w świat, bo z pewnością ktoś zobaczy tytuł, a nie przeczyta treści wiadomości. Informuję na wstępie, że nie buduję domu, nie gromadzę materiałów… jeszcze nie:)

Trwa cały czas gromadzenie materiałów na budowę oferty turystycznej LGD Dunajec-Biała, a tak już w nieco dalszej perspektywie, na budowę oferty Pogórza Karpackiego, bo to jest właściwy cel. Czym więcej osób to rozumie tym lepiej.

Na podsumowanie tego działania planujemy 29 marca spotkanie konsultacyjne na Jamnej. Jeżeli chcesz w nim uczestniczyć, a jesteś z poza gmin Ciężkowice, Pleśna, Wojnicz, Zakliczyn napisz do mnie [email protected].

Ponieważ w tej chwili właśnie czytam artykuł autorstwa Jacka Santorskiego o podejściu do roli lidera, dzielę się na bieżąco najciekawszymi myślami tutaj zamieszczonymi.

„Wiecie, jak nazywa się najsilniejszy członek najsłabszego plemienia? Deser! Zostaje zjedzony na końcu. Lepiej być szeregowym zawodnikiem zwycięskiego teamu niż kapitanem przegranego”.

„Lider odgrywa rolę szeryfa, co zwykle rodzi spory wewnątrz grupy. Jako szeryf egzekwuje odpowiedzialność za osiągnięcia i zaangażowanie jednostek, reaguje, gdy ktoś nie przestrzega ustalonych norm. To brutalna robota, ale ktoś na tym Dzikim Zachodzie musi przecież zaprowadzić porządek”.

„Większość dyskusji na temat przywództwa koncentruje się na osobie lidera. To błąd. Lepiej przyjąć perspektywę szeregowców, bo bez ich woli i zaangażowania przywództwo nie istnieje”.

„Moja najlepsza rada dla liderów jest taka, by zaakceptowali fakt, że ich czas u władzy jest ograniczony. Tkwienie w złudnym przekonaniu, że ich władza będzie trwała wiecznie, odwraca uwagę od najważniejszego celu: maksymalnego wykorzystania czasu. David de Vires, który doradza prezesom i członkom zarządów, powtarza swoim klientom, że ich pierwszy zadaniem powinno być znalezienie następcy”.

„Jedną z ważniejszych, choć niedocenianych funkcji przywództwa jest uświadomienie członkom zespołu, że przeciwnik nie siedzi po drugiej stronie stołu czy w innym dziale, lecz na zewnątrz, w innej firmie. Ileż wysiłku marnujemy na wewnętrzne gry i wojenki!”

„Niektórzy uważają, że w czasach kryzysu potrzeba przywództwa „silnej ręki”. To nieprawda. Potrzeba liderów, którzy potrafią balansować pomiędzy przeciwstawnymi stylami zarządzania”.

Pieniny, Beskidy, Gorce i Pogórze to niezwykle malownicze regiony, doskonale nadająca się do zwiedzania w czasie jednodniowych i dwudniowych wycieczek. Bazą dla nich są przede wszystkim najbardziej znane ośrodki turystyczne: Krościenko nad Dunajcem, Szczawnica, Krynica, Stary Sącz, Nowy Sącz, Wysowa, Tarnów, Rabka-Zdrój, Nowy Targ, Sucha Beskidzka, Zawoja, Wadowice. Zapoznaj się z moimi dotychczasowymi realizacjami i rezerwuj już teraz usługi przewodnickie. Poznaj opinie uczestników moich wycieczek.

Wycieczki z przewodnikiem po Beskidach.
Wycieczki z przewodnikiem Pieninach.
Wycieczki z przewodnikiem po Gorcach.
Wycieczki z przewodnikiem po Pogórzu.

Nie czekaj na ostatnią chwilę, już teraz zarezerwuj usługę przewodnicką:
tel. 691-856-577, [email protected].

Przygotowanie szkolenia 1,2 marca jak i samo jego przeprowadzenie było zajęciem mocno absorbującym ostatnie tygodnie, dlatego tuż po jego realizacji wyjechaliśmy z Michałem i Marcinem w Bieszczady na krótki rekonesans. Zdobycie Wielkiej Rawki i Połoniny Caryńskiej, a zupełnie przy okazji wygranie 5 zł w czasie gry w pokera, pozwoliły szybko powrócić do gry.

Co Pogórze to nowa przygoda. W zeszłym roku Pogórze Śląskie, teraz Przemyskie. Jest to również mój sposób na poznanie Pogórza Karpackiego. Nie zawsze jest na to czas, ale raz w roku Korona Pogórzy jest jak święto lub najważniejszy mecz w sezonie. Ta edycja to również ostatnia Korona Pogórzy której brakowało mi w kolekcji. Jak zawsze będzie przebojowo i nietypowo.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Studenckiego Koła Przewodników Górskich.